E-Ticaret

E ticaret sitesi sahipleri günümüzde yenilikleri ve ekonomi Trendlerini takip ederek kendilerini geliştirip sektörlerinde büyük dinamolar haline geldi. Bu durumla birlikte E ticaret Trendyol gibi internet sitelerini marka haline getirdi. Sektörün büyümesiyle birlikte e ticaret danışmanlığı hizmetlerini profesyonel anlamda yürüten birçok firma belirdi. Buna binaen birçok kişi e ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap aramaya başladı. Sektörün büyümesi ve gelişmesiyle birlikte e ticaret danışmanlık ücretleri uygun seviyelere geldi. Böylece e ticaret hizmeti veren firmalar arasında ciddi bir rekabet oluştu. E ticaret danışmanlığı Ankara bölgesinde ciddi bir ivme kazanırken sektörde birçok yeni kurum çıktı. Fakat bu hizmetleri kaliteli sunabilecek firma sayısı özellikle Ankara’da oldukça azdır. ANKARA REKLAM DANIŞMANLIĞI E ticaret sistemleri konusunda sizlere Kreatif fikirler ışığında profesyonel hizmetler sunarak e ticaret sitelerinizin gelişmesine ve geniş kitlelere hitap etmenize olanak sağlıyor.


‘’ E TİCARET MARKALARIN GELİŞMESİNE, KÜÇÜK ÖLÇEKLİ FİRMALARIN MARKALAŞMASINA
OLANAK SAĞLARKEN, BÜTÜN BUNU HAYRANLIKLA İZLEDİ VE BİRÇOK MARKA E TİCARET
SİTESİNİ KURDU.’’

e-ticaret ankara

Ticaret ve alışveriş gibi kavramlar söz konusu olduğunda insanların aklına ilk gelen şeylerden biri geleneksel ticaret mantığı ve fiziksel ticari alanlardı. Fakat günümüzde ticaret kelimesi yerini E ticarete bıraktı desek yanlış olmaz. Bugün bir ticaret yapmak istediğiniz vakit, dijital platformlar üzerindeki ticaret ağları üzerinden bir ticaret yapmıyorsanız, aslında bugünün şartlarında ticari iş dünyasında sayılmazsınız. Çünkü internet, ticaretin ana merkezi haline geldi. Bu yüzden birçok marka e ticaret sistemlerine yönelip bu mecralarda ciddi yatırımlar yaparak iyi kazançlar elde etmeye başladı.

Sizler için e ticaret sistemleri oluştururken, sitenizi açmak istediğinizde süreç şu şekilde işlemektedir;

 • E ticaret sitesiyle alakalı müşterilerin istekleri ve talepleri alınmaktadır.
 • Projeyle alakalı veriler toplanır ve hedef kitlesine yönelik analizler yapılır. Çözümlemeler yapılarak, birtakım öneriler sunulur.
 • Teklif hazırlama ve teklifin onaylanma işlemleri gerçekleştirilir.
 • Proje için ön taslak hazırlanır ve test yayını yapılır.
 • Görsel ve yazınsal içerikler internet sitesine eklenip, kodlama işlemlerinin içeriklerle Entegrasyon süreci tamamlanır.
 • Genel ve rutin kontroller sonrası proje tamamlanır ve onaya sunulur. Onay verildiği takdir de e-ticaret sitesi yayına açılır.
E ticaret sitesi hizmetlerinde sizlere sunduğumuz bazı sistemsel özellikleri şu
şekilde ifade edebiliriz;
e-ticaret danısmanlığı ankara
 • SEO çalışmalarına uygun tasarlanmış E-Ticaret sitesi ve yönetimi,
 • Canlı veri analizi ve doğru istatistikler,
 • Satış destek, grup satış, özel satış sistemleri ve çok kullanıcılı destek yönetim paneli
 • Çoklu ürün güncelleme, Excel kaydetme ve yükleme, banner sistemleri,
 • Alışveriş çeki tanımlama, otomatik altın ve döviz güncelleme,
 • E-mail yedekleme, ürün tasarlama ve XML Entegrasyonu,
 • SMS ve E-posta şablonları, teknik servis modülü, kargo API entegrasyonu,
 • Promosyon tasarımı, doğru zamanlı stok takibi, ürünlere SEO etiketleri özellikleri ekleme.

Yukarıda saydıklarımız çalışmalarımızın küçük bir bölümünü kapsamaktadır. Sizlere verdiğimiz E ticaret danışmanlığna dâhil olan diğer hizmetler şunlardır;

 • PHP e ticaret yazılım sistemleri, basit tasarım sistemleri, XML çıktısı ve entegrasyonu,
 • Ödeme yöntemi alternatifleri, Google ADS, Google My Business, Google Haritalar hizmetleri,
 • Kurumsal kimlik çalışmaları, Hosting ve alan adı temini, Hepsi Burada, N11, Trendyol API.
 • Canlı destek, mobil satış, e-bülten, çoklu dil özellikleri, B2B, B2C, yazılım desteği,
 • Affilate Banner, Promosyonlar, kullanıcı daveti ve "iç", "dış" SEO çalışması.
 • İçerik geliştirme hizmeti, video, fotoğraf çekimi ve düzenleme hizmetleri,
 • Logo tasarımı, e-posta raporlama, SMS gönderme, tekli ürün kampanyası.

E-Ticaret Nasıl Yapılır ve E Ticaret Sitesinde Neler Satılabilir?

E ticaret işini yapmaya başlamadan önce, bu ticareti en uygun nasıl yapabileceğinizi öğrenmeniz ve karar vermeniz gerekir. En uygun olan e ticaret türü nedir? Stoklu mu yoksa stoksuz mu yapacağınıza karar verin. Daha sonra titiz bir Pazar ve ürün araştırması yapın ve gerekli olan tedarik zincirini sağlayın. Satış ve pazarlama mağazası olarak firmalar, kendi kurduğu e ticaret sitelerini ya da internette yer alan N11, Amazon, Trendyol gibi pazaryerlerini mağaza olarak tercih ederler ve satışlarını buradan yaparlar.

Bu mecralar sayesinde satış, sipariş ve ödeme işlemleri tamamlanabilir. Teslimat takibi ve satış verileri çıkarılabilir. Yukarıda belirttiğimiz pazaryerlerinde mağaza açtıktan sonraki süreçte bu mağazaların yönetimini sağlamak için Pazaryeri Entegrasyonu yapmanız gerekir. Bu çalışmalar konusunda Ankara Reklam Danışmanlığı Ajansı sizlere profesyonel hizmet verir ve bu hizmetleri bölgesinde en kaliteli sunabilecek firmalardan biridir. Yukarıda belirttiğimiz çalışmalardan sonraki süreçte en önemli olan kısım ise reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmalarıdır. Bu anlamda müşteriler için promosyonlar, indirimler, özel kuponlar ve kampanyalar yapılmalıdır.

Sizlere Ankara Reklam Danışmanlığı olarak sunduğumuz E-ticaret hizmetlerinden yararlanmak için bizi irtibat telefonlarımızdan arayabilirsiniz. Ayrıca hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.ankarareklamdanismanligi.com/iletisim adresini ziyaret edin.

Ankara kurumsal e ticaret entegrasyon

Geleneksel Ticaret ile E-Ticaret Arasındaki Farklar

GELENEKSEL TİCARET E-TİCARET
Hedef kitle ile doğrudan iletişim yoktur. Hedef kitle ile doğrudan iletişim sağlar. Hedef kitle ile doğrudan iletişim sağlar.
Sonuçlara ilişkin basit veriler sunar. Sonuçlara ilişkin gelişmiş veriler sunar. Sonuçlara ilişkin gelişmiş veriler sunar.
Reklam kampayaları uzun süreli planlanır. Reklam kampayaları kısa süreli planlanır. Reklam kampayaları kısa süreli planlanır.
Kampanyalar oluşturulduktan sonra uzun bir süre kullanılır ve kolayca değiştirilemez. Daha kısa süreli kampanyalar oluşturularak istenildiği zaman değiştirilebilir. Daha kısa süreli kampanyalar oluşturularak istenildiği zaman değiştirilebilir.
Kampanyalar sınırlı sayıda teknoloji kullanımı nedeniyle daha az kişiye ulaşır. Kampanyalarda farklı teknolojik araçlar aynı anda kullanılarak daha fazla kişiye ulaşılabilir. Kampanyalarda farklı teknolojik araçlar aynı anda kullanılarak daha fazla kişiye ulaşılabilir.
Hedef kitlenin kampanyalara erişim süresi sınırlıdır. Hedef kitleye 7/24 kampanya gösterilebilir. Hedef kitleye 7/24 kampanya gösterilebilir.
Tek yönlü iletişim ağırlıklıdır. Çift yönlü iletişim imkanı sunar.(Müsterilerden geri dönüş) Çift yönlü iletişim imkanı sunar.(Müsterilerden geri dönüş)

E Ticaret Danışmanlık Paketlerimiz

Formu Doldurup İletişime Geçebilirsiniz