Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik nedir? Şirketlerin kendilerini tanımlamak, tanıtım ve sunum stratejilerinin yönlendirilmesini sağlayan hizmetlere kurumsal Kimlik denir. Diğer bir ifadeyle kurumun şirket içinde veya dışında imajını gösteren kavramdır. Bu şekliyle bakınca aslında kurumun dışa açılan yüzü şeklinde de ifade edebiliriz. Kurumsal kimlik özelliği itibarıyla belirli sınırlara sahip olan ve değişmeyen ögelerdir. Kurumsal kimlik tasarımı ile birlikte oluşturulacak kurumsal kimlik kılavuzu oluşturulmaktadır. Bu kılavuz ile kurumların anımsanmasını sağlayan tasarımların ve kurallarının ve ne şekilde kullanılması gerektiği konusu yer almaktadır. Buda kurumsallığın temel ilkesidir.

Kurumsal kimlik sürecinden sonra tasarlanan imajlarla firmalar tüketicilerin aklında yer edinir. Bu yüzden pazarlama çalışmaları ve yapılan yatırımların başarıya ulaşması adına en önemli unsurlar arasında yer alır. Kurumsal kimlik tasarımı konusunda Ankara Reklam Danışmanlığı firmamız sizlere özgün tasarımlar sunarak kurumunuzun internet üzerindeki imajını canlı tutar ve bunu da kitlenize yansıtır. Kurumsal kimlik oluşturma bakımından en deneyimli firmalardan olan firmamız sizlere bu manada oldukça kapsamlı ve yaratıcı fikirler ışığında hizmetlerini sunmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı Ankara şehrindeki birçok firmanın ihtiyaç duyduğu konulardan biridir. Bu anlamda sizlere kurumsal kimlik tasarımı fiyatı konusunda kolaylıklar sağlayan kurumsal kimlik ajansı olan firmamızın hizmetlerinden ve engin tecrübelerinden yararlanın.


‘’ ŞİRKET, FİRMA, İŞLETME YA DA MARKA OLMANIZ FARK ETMİYOR, FARK EDEN
TEK ŞEY BİR KURUMSAL KİMLİĞE SAHİP OLMAKTIR.’’

Logo, broşür, katalog, amblem, kurumsal evraklar gibi tasarımlar, kurumsal hizmetlerin en büyük temelleri arasındadır. ANKARA REKLAM DANIŞMANLIĞI bu hizmetler dışında masaüstü sistemler için reklam, banner, fikir üretme, slogan gibi konularda oldukça kaliteli hizmetler sunmaktadır. Kurumsal ve profesyonel bir kimliğe ihtiyaç duyuyorsanız, bu konularla alakalı olarak yapmanız gereken şey, ihtiyaçlarınızı belirleyip, kalan işlemleri profesyonel ekiplerimizin kontrolüne bırakmaktır.

Ankara Reklam Danışmanlığı Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir? sorusuna çok genel bir ifadeyle firmalarınızın dijital ortamlarda ve pazarlama dünyasındaki en önemli tanıtım olgusudur diyebiliriz. Ankara Reklam Danışmanlığı bu konuyla alakalı, kurumsal kimlik çalışmalarını önemseyen şirketlere ve kurumsal kimlik çalışmalarından yararlanmak isteyen bütün firmalara uzman tasarım ekibiyle, detaylı araştırmalar yaparak, kurumsal kimlik çalışmalarına dair en uygun fiyatı çıkarmayı amaçlamaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı yapan firmaları en iyi şekilde araştırmanızı ve bu firmaların yaptığı çalışmaları ve referansları hakkında bilgi edindikten sonra kararınızı vermenizi öneriyoruz.

Yapılacak olan kurumsal kimlik çalışmaların kötü yapılması durumunda geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Yapılan kurumsal kimlik çalışmalarında firmanız tüm yönleriyle bir bütün olarak ele alınır. Renkleriniz, yazı karakteri, renk, amblem ve yazı tipine kadar bütünlük sağlayan araçlarınız, gerek müşteri olarak gerekse yatırım ilişkileri konusunda ciddi bir imaj oluşturacaktır. Tam olarak bu noktada kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde tasarlayacak firmalardan biri olan Ankara Reklam Danışmanlığı firmanızın kurumsal kimlik çalışmalarında sizlere destek sağlayacaktır.

Ankara Reklam Danışmanlığı Kurumsal Kimlik Fiyatları

Kurumsal Kimliğin Unsurları Nelerdir?

Kurumsal iletişim, kurumsal felsefe, kurumsal davranış, kurumsal kültür ve kurum kimliği gibi kavramlar göz önünde bulundurularak oluşturulan kurumsal kimlik çalışmaları, kurumun Vizyonu ve Misyonunu, amaçlarını, ilkelerini ve kültürünü dışarı yansıtabilecek yapıya sahipse bu çalışmalar başarılı olmuş demektir. Lakin üzerinde durulması gereken önemli hususlardan biri de tasarım süreci içerisinde kurumsal kimlik zamana karşı yarışabilmeli ve kendini güncelleyebilmelidir. Modern kalmalı ve zaman geçtikçe özelliklerini yitirmemelidir.

Kurumsal Kimliğin Önemi

Bugünün şartlarındaki rekabet ortamında firmaların ya da markaların kendini gösterebilmesi ve rakiplerinden ayırt edilmesi gerekir. Fark edilmek ve dikkat çekmek için kurumsal kimlik çalışmalarının yapılması gerekir. Kurum kimliği içerisinde Logodan renge kadar birçok şeyin kurum kültürüne uygun ve kurumun hedef kitlesine uyumlu olması gerekir. Kurumsal kimlik nedir sorusunu Özetleyecek olursak, kurumdaki bütün araçlar, materyaller ve değerler kurum yansıtacak yapıya sahip olmalı. Kurumların kendini ifade etme biçimleri marka imajı bakımından oldukça önemlidir.

Ankara Reklam Danışmanlığı olarak sunduğumuz kurumsal kimlik çalışmalarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışmalarımız için internet sitemizde gezinebilir, referanslarımız ve örnek çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.

Formu Doldurup İletişime Geçebilirsiniz