SEO HİZMETİ

Gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinden ürünlerimizi, hizmetlerinmizi daha geniş kitlelere sunma fırsatına sahibiz. .Bu fırsatı başarılı bir şekilde kullanmanın ilk basamağında da SEO hizmeti bulunur. İnternette bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlar rastgele sonuçlar değildir. Web siteniz, karışık algoritmaların belli kriterlere göre web sitenizin aranan kelime ya da kelimeler grubu için kaliteli ve yeterli olduğuna karar vermesi sonucunda ilk sıralarda çıkabilir. Dolayısıyla internet ortamındaki başarınız, doğru yapılan SEO çalışmasına bağlıdır.

Ankara Seo Çalışması

Seo Nedir?

SEO’nun (Search Engine Optimization) anlamı tam olarak Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Güvenilir bir SEO hizmeti almak web sitenizin, Google, Yahoo, Bing ve daha farklı arama motorlarındaki arama sonuçlarında tıklanma olasılığı yüksek olan üst sıralarda, hatta ilk sırada, çıkmasını sağlar. Web siteniz ne kadar üst sırada yer alırsa o kadar görünür ve bilindik hale gelir. Böylece sitenize daha fazla trafik çekebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

SEO’ya dair, özellikle internette, çeşitli birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Fakat bu bilgiler çelişkili olabilir. Çünkü arama motorlarının algoritmaları sık sık güncellenir. Bu yüzden arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak istediğinizde güncel bilgilere hâkim olduğundan emin olduğunuz bir SEO danışmanlığını tercih etmelisiniz. Aksi halde doğru yürütülmemiş bir SEO çalışması sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

SEO hizmeti almak ile ücretli reklam vermek arasındaki en önemli fark, SEO’nun organik sıralamayla ilgili olmasıdır. Yani web siteniz, para ödediğiniz için değil, doğal olarak sıralamada yerini alır ve web sitenizin reklamla öne çıkarıldığına dair bir ibare bulunmaz. Arama motoru optimizasyonu ile organik olarak bir sıraya yerleştiğinizde, ücretli reklam almadan üst sıralara çıktığınız için aramayı yapanların güvenini de kazanma olasılığınız artar.

Seo Neden önemlidir

Seo Neden Önemlidir?

SEO çalışması, organik arama motoru sonuçlarına yönelik yapılan optimizasyon aracılığıyla web sitenizin tıklanma trafiğinin ve kalitesinin artmasını sağlar. Birisi web sitenizin temasıyla ilgili olabilecek bir terim aradığında, bu şekilde daha yüksek bir sıralamada yer alarak markanızın internetteki görünürlüğünü artırmış olursunuz. Bu da size nitelikli potansiyel müşterilere sahip olmak için daha fazla fırsat verir. Böylece daha çok kişiye ulaşarak satışlarınızı ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz. SEO hizmetinin neden önemli olduğunu temel başlıklar altında daha net görebiliriz.

Görünürlük ve Sıralama

SEO çalışmasının temel amaçlarından birisi, arama sonucu sıralamalarında üste çıkarak görünürlüğü arttırmaktır. Çünkü kullanıcıların, bir hizmet ya da ürün araması yaparken karşılarına çıkan ilk beş öneriden birine tıklama olasılığı daha yüksektir. Üst sıralamalarda yer almak, potansiyel müşterilerinizin sizi fark etmesini kolaylaştırır. Dolayısıyla fark edilebilirliğiniz, yani görünürlüğünüz, sıralama ile doğrudan ilişkilidir. Güvenilir bir SEO uzmanının çalışmasının sonucunda, sitenize daha fazla tıklama ve etkileşim alırsınız.

Web Trafiği

Müşteriniz olma potansiyeline sahip kullanıcılar web sitenizi bulamazsa, olası satış fırsatlarını hep kaçırırsınız. Fakat SEO hizmeti sayesinde web sitenizin görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Böylece web sitenize de daha fazla trafik çekmiş olursunuz. Web sitenizin trafiğinin artması da, kazançlarınızın katlanması potansiyelini arttırır. Eğer hala bir web siteniz yoksa web tasarım hizmetlerimiz için https://ankarareklamdanismanligi.com/hizmetler/web-sitesi-tasarimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güvenilirlik (Otorite)

Örneğin SEO çalışmanızı, Google optimizasyonuna yönelik aldıysanız SEO puanınız da Google’ın algoritmasına göre belli olacaktır. Yüksek SEO puanı, web sitenizin güvenilir, kaliteli içeriklere sahip ve arama sonucuna yönelik olduğu anlamına gelir. Bu durum da organik olarak sıralamalarda yükselmek için gereklidir. Böylece markanıza güvenen daha çok müşteriyi kendinize çekebilirsiniz.

Ziyaretçi Deneyimi

SEO hizmeti alınarak optimize edilmiş bir web sitesi olumlu bir müşteri ziyareti deneyimi sunar. Optimizasyonu iyi yapılmış web siteleri, ziyaretçilerin aklına gelebilecek hangi ürün veya hizmetin sunulduğu, nasıl edinilebileceği gibi soruların cevabını barındırır. Google gibi arama motorları, internet kullanıcılarının aramasına göre gerekli bilgiyi eğer varsa web sitenizden çekerek kolayca aktarabilir. Kullanıcının, aradığı bilgiyi sizin sitenizde bulması tıklanma sayınızın artması demektir.

Web sitenizin tasarımının hem masaüstü hem de mobil cihazlar için uyumlu olması kalitesini arttırır. Ayrıca sayfa yüklenme hızınızın düşük olması ziyaretçilerin web sitenizde daha uzun süre zaman harcamalarını sağlar. Aksi halde geç yüklenen sayfalarda, kullanıcılar sayfa yüklenmeden çıkıp başka siteler i ziyaret etmeyi seçebilir.

Büyüme

SEO danışmanlığının asıl amacı, işiniz konusundaki hedeflerinizin çoğuna ulaşmanıza yardımcı olmaktır. SEO çalışması, hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştırır ve onlarla daha iyi bağlantılar kurmanızı sağlayarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. İyi yapılmış bir optimizasyon sonucunda, bunlar sayesinde daha fazla etkileşim alır, satış yapar ve işinizi büyütebilirsiniz.

seo danışmanlık fiyatları

Seo Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında yalnızca aranan anahtar kelimede yüksek sıralarda yer almaya yönelinmez. Kaliteli geri dönütler alınabilmesi için web sitesi bütüncül olarak ele alınır. Sitenin yüklenme hızını düşüren etmenler değerlendirilir, başlıkların ve açıklamaların uygun ve yeterli olup olmadığı ve kullanılan URL’nin anlamlı ve okunabilir olup olmadığı gözden geçirilir. Site içi ve site dışı SEO yapılır. Ayrıca görsel optimizasyonu da SEO hizmetinin bir parçasıdır. Tüm bunlar kullanıcı deneyimini iyileştirip geliştirerek SEO çalışmasının başarılı olmasını sağlar.

Seo Danışmanlık Fiyatları

SEO danışmanlığı, sonuçlarını anında değil, birkaç ay sonra görmeye başladığınız bir süreçtir. SEO danışmanlık fiyatları da aldığınız hizmete göre değişir. Alacağınız hizmetin neye yönelik olduğunun haricind,e web sitenizin genel durumu da önemlidir. Ücretler, danışmanınızın tecrübesi ve sizin hedeflerinize göre belirlenir. Rekabet şartlarının zor olduğu bir alanda durumu vahim olan bir web sitesi, daha çok emek verilmesini gerektirdiği için SEO çalışmasının ücretleri de buna bağlı olarak artış gösterir.

Arama motorlarının algoritmalarının sık sık güncellenmesi nedeniyle arama motoru optimizasyonu çalışmalarının düzenli olarak yürütülmesi gerekir. Ayrıca zamanla rakiplerinizin sayısı da artacaktır. Sık sık değişip gelişen bu çevrimiçi ortamda başarılı bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız SEO hizmetinden faydalanmayı mutlaka düşünmelisiniz. https://ankarareklamdanismanligi.com/iletisim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Formu Doldurup İletişime Geçebilirsiniz