WEB TASARIM

Satmış olduğunuz ürünlerinizi ya da sunduğunuz hizmeti internet ortamı üzerinden daha geniş kitlelere duyurmak istediğinizde özgün tasarıma sahip orijinal web tasarımına ihtiyaç duyarsınız. Artık, birçok işletme iyi bir web sitesi tasarımına sahip olmanın önemli olduğunun farkında. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre, işletmelerin iyi bir web sitesi tasarımına sahip olmasının müşteri deneyimini olumlu etkileyerek satışları artırdığını ortaya koymaktadır.

Bilinçli olarak ya da olmayarak her insan görsel tasarıma bir tepki verir. Doğal olarak iyi bir web sayfası kullanıcıların ilgisini çekeceğinden dolayı, eğer işletmeniz kötü bir web tasarımına sahipse ziyaretçiler sitenizi kullanmayı bırakacaktır. Bu da potansiyel müşterilerinizi kaybetmek anlamına gelecektir. Bunun için “WordPress” tasarımları gibi hazır şablonlar kullanılabilir. Ancak markanızın insanlar üzerinde olumlu etki bırakabilmesi için özgün kodlamalı web tasarımını tercih etmek daha iyi olacaktır.

Ankara web tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, bir internet adresini ziyaret ettiğinizde karşılaştığınız genel görünümün tamamıdır. Sitenizin yapı ve düzeninden içereceği resimlere, renklere, yazı tipine ve grafiklere kadar web sitenizin tüm öğelerinin uyumlu olacak şekilde planlanması ve oluşturulması sürecini içerir. Bir web sayfasının, görsel grafik tasarımı, kullanıcı deneyimi tasarımı, ara yüz tasarımı, içerik yayınları ve SEO (arama motoru optimizasyonu) gibi çeşitli birçok bileşeni barındırır. Bu bileşenlerin tamamı sitenizin çeşitli cihazlarda nasıl göründüğünü, hissettirdiğini ve çalıştığını belirler.

Sitenizdeki ilk izlenimin potansiyel müşterileri kaybetmemeniz için gerçekten etkileyici olması gerekir. Bu nedenle tasarımınızı yaptıracağınız web tasarım ajansını iyi seçmelisiniz. Ayrıca web sitenizin masaüstü tasarımı kadar mobil ve tablet tarayıcılar için tasarımı da önemlidir. Kaliteli bir web tasarımı kullanım kolaylığına sahiptir, estetik açıdan tatmin edicidir ve en önemlisi de markayla uyumludur. Ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilecek veya kafasını karıştırabilecek gereksiz bilgi ve bağlantılar içermeyen sade ve işlevsel tasarımlar tercih edilmelidir. Peki, web sitesi tasarımı neden önemlidir?

Web tasarım neden önemlidir?

Web Sitesi Tasarımı Neden Önemlidir?

Web sitesi tasarımının, işinin uzmanı ve profesyonel bir ekip tarafından web tasarım ajansı tarafından yapılması aşağıda sıralanan faydaları elde etmenize olanak tanır.

1- İlk İzlenimi Belirler

Kullanıcılar web sayfanızı ziyaret ettiğinde web tasarımız, işletmeniz hakkında ilk izlenimlerinin oluşmasını sağlar. Hedef kitlenizin işletmeniz hakkında olumlu fikirlere sahip olması için bu ilk izlenimi iyi değerlendirmelisiniz. Eğer web tasarımınız ilgi çekici görünmüyorsa ya da modası geçmiş, eski bir görünümü varsa ziyaretçiler bundan olumsuz etkilenip web sitenizi terk edecektir.

Web tasarımı, markanızın hedef kitleniz tarafından nasıl algıladığını etkiler. Ziyaretçilerin üzerinde bırakacağınız ilk izlenimin etkisi, onların sayfanızda kalmasını ve hakkınızda daha çok şey öğrenmesini sağlayabilir veya sitenizi terk ederek rakibinizin güçlenmesine neden olabilir. Bu nedenle web tasarımcısının tasarlayacağı sitenin iyi olması potansiyel müşterileri sayfanızda tutmasıyla bağlantılıdır.

2- SEO Stratejinizi Destekler

Çeşitli birçok web tasarımı ögesi, sitenizde içerik yayınlama şeklinizi etkilediğinden dolayı arama motoru algoritmalarının web sitenizi dizinine nasıl eklediği de bu durumdan etkilenir. Sayfa içi SEO temelleriniz de iyi değilse görünürlük için zorlu bir mücadele vermeniz gerekebilir. İçeriğinizin web sitenizde yayınlanma tarzının yanı sıra bazı tasarım ögeleri SEO’yu doğrudan etkileyebilir. Yani siteniz tasarlanırken kodunuzun SEO dostu olması gerekir. Uygun web sitesi tasarım uygulamalarına ve arama motoru görünürlüğüne sahip olmak için güvenilir web tasarım ajansıyla çalışmalısınız. Seo hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye https://ankarareklamdanismanligi.com/hizmetler/seo sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

3- Hedef Kitlenize Güven Verir

İnsanlar kötü tasarlanmış, görünümü eski kalmış ya da güncel olmayan bilgiler içeren web sitelerine güvenmez. Güncel olmayan bir web tasarımına sahipseniz, ziyaretçiler sitenizi sıkıcı ve güvenilmez bulabilir. Diğer yandan özenle tasarlanmış bir web sitesi işinizi profesyonelce yürüttüğünüz algısını oluşturacaktır. Ziyaretçiler böylece işletmenize güvenerek siparişlerini oluşturabilir ya da web sitenizde daha fazla zaman geçirebilir. İşletmenize güvenen ve uzun süre sitenizde vakit geçiren ziyaretçilere sahip olmanız, potansiyel müşterileri yakalamanız için bir fırsat oluşturur.

4- Rakiplerinizin Önüne Geçmenizi Sağlar

Rakiplerinizle aranızdaki rekabette öne geçmek istiyorsanız bunu eski ve düşük kaliteli bir web sitesi ile başaramazsınız. İyi tasarlanmış web sitesine sahip rakipleriniz sizi geride bırakacaktır. Bu da olası kârlarınızı kaçıracağınız anlamına gelir. Rakiplerinizle aynı hizmetlere ve benzer fiyatlara sahip olduğunuzda işletmenizi ziyaretçiler için farklı kılacak başka bir şeye ihtiyaç duyarsınız. Sitenizin web tasarımı, işletmenizin rekabette öne çıkması için bir fırsattır.

Ankara kurumsal web tasarım

Kurumsal Web Tasarım

İnternetin yaygın olarak kullanıldığı bir çağda web sitesi olmayan kurumların sayısı yok denecek kadar azdır. Bir şirketin kurumsallığını en iyi şekilde hedef kitlesine yansıtabilmesi, web tasarımının iyi olmasıyla bağlantılıdır. Kurumsal web sitesinin odak noktası ürün ya da alt markalara odaklanmak değil, bir bütün olarak şirketi tanıtmaktır. Bu nedenle kurumun iş performansını, kurumsal haberlerini ve başarılarını en iyi şekilde ziyaretçilere sunması gerekir.

Kurumsal sitelerin web tasarımı ziyaretçilerde güven inşa etmeyi, onları ürünler ve hizmetler hakkında bilgilendirmeyi amaçlar. Ayrıca kurumsal web siteleri yalnızca müşterilere yönelik değil, hissedarlara, yatırımcılara veya ortaklara da şirketin başarılarını yansıtacak şekilde tasarlanır. Tasarımın kurumun kimliğini doğru yansıtması ve kurumun amacı, logosu renkleri ve sembolleriyle de uyumlu olması gerekir.

Her firmanın yansıtmak istediği imaj, kendine özgüdür ve özel detayları içerir. Bu nedenle web tasarımının hazır şablonlarla hazırlanması, tam olarak kurumu yansıtmayabilir. Ayrıca rakiplerinizin arasından sıyrılmanız için de özgün bir web sitesine sahip olmak yararınıza olacaktır. Bu nedenle özgün kodlamalı kurumsal web tasarımına büyük önem vermekteyiz. Böylece markalaşırken kurumunuzun imajını en iyi şekilde hedef kitlenize yansıtabilirsiniz.

Formu Doldurup İletişime Geçebilirsiniz